تازه‌ها و شگفتی‌ها

نویسنده
* ساخت بزرگترین هتل زیر آب جهان

به گزارش پایگاه خبری تلگراف، این هُتل بزرگ که اکنون در مرحله‌ی اولیه‌ی ساخت است، در دوبی ساخته خواهد شد. نیمی از این هتل که به شکل دایره ساخته می‌شود، درون آب و نیم دیگر آن بیرون آب است، و قسمت درونی دارای 21 اتاق با مساحت کلی 1000 متر مربع است. عمق این هُتل حدود 10 متر پایین‌تر از سطح آب است. در کنار این هتل زیر آب، مجموعه‌ای برای غواصی نیز ساخته خواهد شد.

* بزرگترین استخر جهان در مرتفع‌ترین نقطه

این استخر «بی‌نهایت» نام دارد. در کشور سنگاپور و روی سقف‌های یک مجموعه‌ی عظیم تفریحی‌- فرهنگی است. این مجموعه شامل یک هتل لوکس، مرکز خرید، مجتمع تفریحی، موزه‌ی هنر و علوم، شش رستوران با سرآشپزهای معروف جهان، دو غرفه نمایشگاه شناور، دو سالن تئاتر و سینما و یک پارک شنی.

استخری که می‌بینید سه برابر اندازه‌ی یک استخر استاندارد است. بنابراین بزرگ‌ترین استخر روبازی است که در ارتفاع 200 متری از سطح زمین ساخته شده است. جالب است بدانید این پارک یا مجموعه‌ی تفریحی‌- فرهنگی، برای مسافران و توریست‌ها رایگان است.

* استتار، هنری زیبا از Liu Bolin!

همیشه قدرت استتار در حیوانات حافظ جان آن‌ها بوده است؛ ولی انسان از این قدرت برای محافظت از خودش به ندرت استفاده می‌کند. تصویرهای زیر از سوی ?قای Liu Bolin هنرمند چینی خلق شده است. او با تلفیق عکس‌های پشت زمینه و عکس‌های گرفته‌شده از انسان‌ها در همان نقطه آن‌ها را محو می‌کند و حالت استتاری جالبی را برای آن‌ها به وجود می‌آورد. سعی کنید اشخاصی را در تصویرهای زیر پیدا کنید.
CAPTCHA Image